„Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!”- kampania promująca akcję szczepień w Małopolsce

Ruszyła kampania społeczna Województwa Małopolskiego promująca szczepienia przeciwko Covid-19 pod hasłem „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!”.

Akcja, oprócz zwiększenia liczby zaszczepionych Małopolan, ma na celu pokazać, że szczepienia są szansą, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były spędzone w zdrowiu i wspólnie z najbliższymi. Jeszcze można zdążyć przed Bożym Narodzeniem i zaszczepić się – dla siebie i dla najbliższych, o czym informują spoty zrealizowane przez Województwo małopolskie wspólnie z TVP3 Kraków i Radiem Kraków. Są one dostępne także na stronie internetowej: https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=13606

Aktualnie dane informują, że w pełni zaszczepionych jest ponad 45% mieszkańców Małopolski (1 539 821).  Lekarze podkreślają także, że widoczna jest bardzo wyraźna tendencja do ciężkiego przebiegu choroby (w tym konieczności leczenia z użyciem różnych metod wspomagania oddychania) u osób niezaszczepionych.

Łącznie dawkę III/przypominającą przyjęło już 375 937 Małopolan.

Gminy z najwyższym poziomem wyszczepialności to:

  • Kraków – 66,7%,
  • Zielonki – 62,6%,
  • Michałowice – 61,9%.

Najniższy poziom wyszczepialności jest zaś w następujących gminach:

  • Czarny Dunajec – 23,2%,
  • Szaflary – 25,5%,
  • Biały Dunajec – 25,7%.

Łącznie dawkę III/przypominającą przyjęło już 375 937 Małopolan.

Zachęcamy, szczególnie te osoby, które jeszcze nie przyjęły szczepionki przeciwko Covid-19, do wzięcia udziału w akcji szczepień Województwa Małopolskiego „ Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!” –  jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Zadbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=13606

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content