Jubileusz 20 lat działalności Zespołu Regionalnego „Zasadnioki”

19 sierpnia 2024 r.

W ubiegłą sobotę 20. rocznicę swojej artystycznej działalności świętował zespół regionalny „Zasadnioki”. Wydarzenie dostarczyło wielu wzruszeń, okazji do wspomnień, gratulacji i najlepszych życzeń na dalsze lata.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. sprawowana w kaplicy w Zasadnem (gm. Kamienica) pod przewodnictwem ks. Michała Sapalskiego. Następnie jubilaci oraz goście wzięli udział w części oficjalnej na placu przy Szkole Podstawowej. Podziękowania i gratulacje za dwie dekady kultywowania tradycji, kultury i folkloru przekazali przedstawiciele władz samorządowych: wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski i przewodniczący Rady Gminy Kamienica Hilary Majewski, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, sołtys Zasadnego i prezes kamienickiego oddziału Związku Podhalan Agata Zięba, jak również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy Mirosław Haczek oraz  kierowniczka zespołu regionalnego „Gorce” z Kamienicy Elżbieta Citak.

– Dziękuję, że poprzez śpiew, taniec oraz strój regionalny podtrzymujecie piękną tradycję i promujecie rodzimy folklor. Jesteście prawdziwymi ambasadorami kultury naszego regionu. – zwrócił się z do jubilatów Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, życząc dalszych pięknych lat działalności.

Podczas wydarzenia nie zabrakło tortu, a głównym punktem uroczystości punktem był oczywiście występ „Zasadnioków”, którzy zachwycili publiczność i gosci przygotowanym specjalnie na tę okazje programem artystycznym .

źr./fot. : Zespół regionalny „Zasadnioki”

[ssba-buttons]