Już dziś 78. Tour de Pologne przejedzie przez Powiat Limanowski!

Zmagania kolarzy w Tour de Pologne UCI World Tour rozpoczęły się 9 sierpnia w Lublinie. Wyścig zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.78. Tour de Pologne składa się z 7 etapów. W tym roku spora część wyścigu będzie miała miejsce w południo-wschodniej Polsce.

W czwartym etapie(12 sierpnia) trasa peletonu wiodła będzie m.in. przez powiat limanowski: gminę Limanowa i gminę Łukowica.

Kolarze wjadą na teren powiatu z Chomranic i pomiędzy 16:20 a 16:30 przejadą przez Kłodne, Męcinę i Wysokie w gminie Limanowa, skąd skierują się na drogę krajową nr 28, by pomiędzy 16:34 a 16:49 wjechać do miejscowości Stronie w gminie Łukowica. Kolejno przejadą przez Łukowicę (16:36 – 16:51) i Jastrzębie (16:42 – 16:57), po czym ponownie wjadą na Sądecczyznę i przejadą trasę przez Olszanę, Czarny Potok, Łącko, Czerniec oraz  Zabrzeż

Na czas przejazdu wyścigu kolarskiego ruch na trasach zostanie całkowicie zamknięty.  Prosimy wszystkich uczestników ruchu o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom osób kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content