„Kolędować każdy może” – Dziecięcy Festiwal Kolędowy w Szczawie już po raz 23.

23. Dziecięcy Festiwal Kolędowy "Kolędować każdy może" w Szczawie

Już po raz kolejny Szczawa stała się miejscem wspólnego kolędowania, a wszystko za sprawą XXIII Powiatowego Dziecięcego Festiwalu Kolędowego „Kolędować każdy może”. Wydarzenie odbyło się w dniach 18-19 stycznia i po raz kolejny licznie zgromadziło uczestników z całego powiatu limanowskiego. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Powiatu: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Wicestarosta Agata Zięba.

Głównymi organizatorami byli Starostwo Powiatowe, Gmina Kamienica, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa, Parafia p.w. NSPJ w Szczawie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie.  Honorowy patronat nad festiwalem objął Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowskiego. Na konkurs wpłynęło 152 zgłoszenia – 125 solistów i 27 duetów.

Przesłuchania odbywały się w sobotę 18 stycznia 2020 r. od godz. 9.00 do 20.00. Soliści i duety zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe, a nad prawidłowym  przebiegiem przesłuchań czuwało jury w składzie: p. Paweł Miśkowicz – przwodniczący , p. Krzysztof Szewczyk – członek i p. Wincenty Curzydło – członek.

WYNIKI

„Kolędować każdy może” – Dziecięcy Festiwal Kolędowy w Szczawie 2020 - uczestniczki na scenie podczas występu

Nagrody w kategorii 1 ufundowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa oraz Parafia pw. NSPJ w Szczawie.
Nagrody w kategorii 2 zostały ufundowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa oraz Parafię pw. NSPJ w Szczawie.
Nagrody w kategorii 3 ufundowali Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Kamienica oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa.
Nagrody w kategorii 4 ufundowali Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Kamienica oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa.
Koszty nagłośnienia pokrył Urząd Gminy w Kamienicy.

Koncert laureatów rozpoczął się w niedzielę o godz. 13.00 i trwał do godz. 19.00. Laureaci 1, 2 i 3 miejsc zaprezentowali się ponownie na scenie.  O godz. 13.30 gościnnie wystąpił Zespół „Mali Słopniczanie”. Po koncercie laureatów odbyła się „Festiwalowa loteria fantowa”.

„Kolędować każdy może” – Dziecięcy Festiwal Kolędowy w Szczawie - uczestnicy„Kolędować każdy może” – Dziecięcy Festiwal Kolędowy w Szczawie - uczestnicy

Red. Natalia Kuziel

 

FOTORELACJA  Fot. Monika Wąchała

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij