Kolejna umowa na remont drogi powiatowej podpisana

W dniu dzisiejszym 15 listopada 2022 r. w obecności Pana Mieczysława Urygi – Starosty Limanowskiego, Pani Agaty Zięba – Wicestarosty, Pana Marka Urbańskiego – Dyrektora PZD Limanowa i Pana Bogumiła Króla – Głównego Księgowego PZD dokonano podpisania umowy z wykonawcą: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” Grażyna Duda z Łostówki reprezentowanym przez Panią Grażynę Duda i Pana Andrzeja Dudę, na realizację zadania drogowego pn.: „Remont drogi powiatowej nr 1629K Mszana Dolna – Hucisko w km od 0+050 do km 5+254 w miejscowości Mszana Dolna, Podobin, Niedźwiedź, Powiat Limanowski”.

Zadanie realizowane będzie na odcinku długości 4,5 km począwszy od ronda przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej przez Podobin do wysokości osiedla Papiernia w Niedźwiedziu. Zakończenie przewidziane jest w roku 2024.
Zakres prac przewiduje:

– odcinkowy remont chodnika ul. Orkana (strona prawa),
– likwidację zapadnięć, przełomów,
– odcinkowe wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na ul. Orkana i na pograniczu miejscowości Podobin i Niedźwiedź,
– utwardzenie bitumiczne poboczy drogi i placów postojowych w obszarze strefy przemysłowej,
– wykonanie poszerzonego bitumicznie pobocza szer. 1,5 mb od przejścia dla pieszych na końcu strefy przemysłowej w ul. Orkana w Mszanie Dolnej do istniejącego chodnika w m. Podobin (strona lewa),
– uregulowanie odwodnienia linowego,
– montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,
– modernizacja przejść pieszych wraz z oznakowaniem drogowym,
– remont istniejącego oświetlenia ulicznego.

Wartość wykonawcza zadania: 4.800.079,26 zł brutto

Realizacja przedmiotowego zadania jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu ze środków budżetu państwa – Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie realizowane będzie w partnerstwie z Miastem Mszana Dolna i Gminą Niedźwiedź.