Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Kolejny sukces sportowy zawodnika z powiatu limanowskiego. Michał Kowalczyk Mistrzem Europy!

Michal Kowalczyk na mistrzostwach Europy - Luksemburg 2019

8 sierpnia br. w Luksemburgu Michał Kowalczyk, najmłodszy z trójki braci tworzących zespół KovalDzik, zdobył złoty medal Mistrzostw Europy wyciskaniu leżąc. Rywalizacja podczas Mistrzostw Świata przyniosła spory sukces naszemu reprezentantowi, którego specjalnością są sporty siłowe. Nasz reprezentant zaliczył wszystkie trzy podejścia z wynikiem 145-150-155, co zapewniło mu pierwsze miejsce oraz złoty medal mistrzostw.

Do tej pory zawodnik ze Słopnic zaliczył wszystkie podejścia na arenie międzynarodowej. W przygotowaniach do zawodów pomagał Michałowi Kowalczykowi trener Sebastian Kot z Rudy Śląskiej oraz bracia Mistrza Europy: Piotr i Bartłomiej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

Michal Kowalczyk na mistrzostwach Europy - Luksemburg 201

źródło: UG Słopnice