Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego w Szczawie

11 maja 2023 r.  w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie w gminie Kamienica odbyła się Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego. Okazją do spotkania był świętowany 8 maja Międzynarodowy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek.

Przybyłych gości powitali:  Władysław Sadowski – Wójt Gminy Kamienica, Mirosław Haczek – dyrektor GOKSiR, Jarosław Augustyniak – Sekretarz Gminy Kamienica, Hilary Majewski – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Przewodniczący Rady Gminy Kamienica. Z ramienia Organizatora spotkania – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej życzenia wszystkim obecnym na spotkaniu w Szczawie pracownikom bibliotek złożyła Dyrektor Joanna Michalik.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych.  Obecny był Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, który z okazji święta bibliotekarzy i Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, złożył życzenia i podziękowania za krzewienie pasji czytania wśród mieszkańców powiatu. Starosta Limanowski wręczył także listy gratulacyjne i upominki  pracownikom bibliotek naszego powiatu, obchodzącym w tym roku jubileusze pracy zawodowej. Życzenia i pamiątkowe listy wręczył także zarząd SBP Koło Limanowa.

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania odbyło się wystąpienie zaproszonego gościa – Pawła Piwowarczyka – bibliotekarza z tytułem Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2021; od 2012 r. – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Dobczycach , dziennikarza, a prywatnie pasjonata biegania, maratończyka, zagorzałego kibica, instruktora piłki nożnej oraz aktora „Teatru pod Zamkiem” w Dobczycach.

Warto wspomnieć również, że  Pan Paweł Piwowarczyk organizował największe w Polsce krakowskie eliminacje rozgrywek piłkarskich dla dzieci: Deichmann Minimistrzostwa. W roku 2022 otrzymał stypendium MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Założony przez niego Klub Kulturalnego Kibica promuje wśród dzieci i młodzieży pozytywne wartości pasjonatów piłki nożnej. Działania Klubu wiążą się z promocją biblioteki i czytelnictwa,  bowiem Pan Paweł przeprowadził wiele wywiadów z piłkarzami i sportowcami m.in. na temat ich czytelniczych zainteresowań . W swoich mediach społecznościowych gość tegorocznej konferencji   zamieszcza wiele ciekawych zdjęć ze stadionów piłkarskich z całego świata, oczywiście z książką w roli  głównej.

Jadwiga Marzec – sądecka pisarka, poeta i artystka  podczas swojego wystąpienia przedstawiła bibliotekarzom swój dorobek literacki, omawiając książki adresowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbiorów. Ponadto autorka zaprezentowała próbkę swojej twórczości poetyckiej , zebranej  w tomikach poezji i antologiach, a także omówiła  inspiracje i scenariuszy, związane z jej nową publikacją – książeczką pt. „Bajka o niezwykłej wiewiórce Rudce”.  Fabuła tej opowieści  rozgrywa się w limanowskich lasach, a twórcami ilustracji są dzieci , które wzięły udziała w letnich warsztatach, organizowanych w miejskiej bibliotece w Limanowej.

Kulturalnym, muzycznym zwieńczeniem spotkania podczas konferencji Bibliotekarzy Powiatu Limanowskiego był koncert Stowarzyszenia „PEK” pt. „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość wymiany poglądów i doświadczeń zawodowych, podzielić się wrażeniami i spotkać  w szerszym gronie w miłej atmosferze .

 

źr./fot. MBP Limanowa, TV28

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content