Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego 11.03.2020

W środę, 11 marca w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbył się Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego.

Wśród poruszanych tematów były:

Podczas spotkania zostały poruszone m.in. tematy związane z bieżącą pracą Wydziałów Komunikacji po wprowadzeniu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym – zagadnienie to omówił Marian Prusik, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Krakowie. Aktualne informacje na temat warunków udziału i wspólnej realizacji projektu w ramach naboru konkursowego Dostępny Samorząd nr POWR.02.18.00-IP.01-00-001/20 dla Działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach II osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji przedstawił Piotr Romański, kierownik Biura Strategii  i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Ponadto podjęto uchwałę w sprawie rekomendacji starosty brzeskiego Andrzeja Potępy,  jako kandydata do prac w Zarządzie  ZPP –  wybór uzupełniający. Starosta miechowski Jacek Kobyłka został wybrany przedstawicielem Konwentu Powiatów Województwa Małopolskiego do prac w Komisji Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Zostały również zgłoszone projekty wniosków starosty Powiatu Gorlickiego Marii Gubały, o wypracowanie wystąpienia do Wojewody Małopolskiego w sprawie finansowania Projektu w poddziałaniu „E-usługi w informacji przestrzennej” w ramach RPO WM w latach 2014 – 2020” a także wystąpienia do Głównego Geodety Kraju w sprawie dofinansowania projektu w poddziałaniu  „E-usługi w informacji przestrzennej” ze środków Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym.  Spotkanie prowadził przewodniczący Konwentu starosta krakowski, Wojciech Pałka.

źr.fot. : Starostwo Powiatowe w Krakowie