Odbył się Konwent Przewodniczących Rad Powiatów

Przewodniczący Rad Powiatów Województwa Małopolskiego gościli 11 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Krakowie, gdzie odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu nowej kadencji. W spotkaniu brała udział Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak.

Na początku przewodniczący Konwentu Tadeusz Nabagło przywitał wszystkich zebranych, przedstawił władze Powiatu Krakowskiego i zaprezentował sprawozdanie z działalności Konwentu w kadencji 2014-2018.

Następnie odbyły się wybory, w których nowym przewodniczącym Konwentu został wybrany Piotr Goraj z Powiatu Krakowskiego a wiceprzewodniczącymi zostali Krzysztof Świerczek z Powiatu Miechowskiego i Kazimierz Brzyk z Powiatu Brzeskiego.

Po wyborach starosta krakowski Wojciech Pałka przedstawił zebranym Powiat Krakowski – jego gospodarkę, rynek pracy, sieć drogową, najważniejsze inwestycje, edukację, pomoc społeczną, zasoby turystyczne i budżet.

Na końcu zgromadzenie wysłuchało wykładu Mirosława Chrapusty – dyrektora Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu w Krakowie na temat funkcji przewodniczącego rady powiatu w świetle znowelizowanej ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym.

 

 

źr.fot.: powiat.kraków.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij