Limanowska Liga Junior Karate Classik IKO Nakamura

W dniu 9 listopada odbył się po raz trzeci turniej Kyokushin Cup 2019 pod patronatem firmy N.O.W.I. Zbiórka środków jest przeznaczona na rzecz chorej na guza pnia mózgu Justyny Stochel. 10 lat temu sempai Justyna Stochel trenowała w dojo w grupie dziecięcej. Jedynym ratunkiem dla Justyny jest leczenie w Monterrey w Meksyku!

W tegorocznych zawodach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży Powiatu Limanowskiego, wzięło udział 118 zawodników, z podziałem na kategorie wiekowe oraz wagowe. Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Jak mówi shihan Zbigniew Goliński 5 dan: inicjatorem Limanowskiej Ligi jest sensei Marcin Guzik, który na początku 2018 roku poddał pomysł, by cyklicznie organizować turniej tylko dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Marcina Guzik (Limanowa grupy młodsze), Sensei Tadeusza Dyrka (Limanowa), sensei Justyna Woźniak (Łososina Górna), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai – bez Was nie było tego turnieju! OSU!

Jestem dumny z postawy każdego zawodnika, dla wielu z was był to pierwszy turniej karate w życiu, wielu sięgnęło po kolejne medale i wielu nas bardzo pozytywnie zaskoczyło swoją postawą w walce! Gratulacje! Cieszę się, że mój pomysł się spodobał, że organizujemy naszą klubową ligę cyklicznie. Za nami 3 edycja, już planujemy kolejną, prawdopodobnie odbędzie się tuż po feriach zimowych 2020, a gdyby tego było mało na wiosnę szykujemy w Limanowej coś naprawdę dużego i będzie to nie lada gratka dla fanów sportów walki. OSU!sensei Marcin Guzik 2 dan .

4 edycja klubowej ligi – N.O.W.I. Kyokushin Cup 2020 zostanie również rozegrana pod patronatem N.O.W.I. i odbędzie się zaraz po feriach zimowych 2020 roku. Firma N.O.W.I. od kilku tygodni mocno wspiera naszą sportową działalność.

Oprac. na podstawie: www.karate.limanowa.pl

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content