Literacka „podróż za jedną książkę”. Konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej

Plakat MBP konkurs

Limanowska Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zadanie „Literacka podróż za jedną książkę czyli „Majka z Siwego Brzegu powraca”.

Tematem przewodnim projektu są zmiany, które zachodzą w limanowskiej przestrzeni czytelniczej, a przewodnikiem po nich jest Majka, bohaterka książki Miry Jaworczakowej pt. „Majka z Siwego Brzegu”. Każde wydarzenie zaplanowane w projekcie nosi tytuł rozdziału z książki, przez co jest ściśle z nią związane. Zarówno pisarka jak i książka jest znana małym i dużym, dlatego będzie klamrą łączącą pokolenia.

Skąd tytuł ?  W 1966 r. Mira Jaworczakowa miała spotkanie autorskie z czytelnikami w Limanowej, której Oddział dla Dzieci mieścił się wówczas na Siwym Brzegu. Ta właśnie wizyta zaowocowała powstaniem książki „Majka z Siwego Brzegu”, opowiadającej o dziewczynce z Limanowej i bibliotece na Siwym Brzegu. W ostatnim czasie MBP w Limanowej zmieniła siedzibę i z powrotem wróciła na Siwy Brzeg. To wspaniała okazja, by wrócić do tych czasów, odświeżyć wspomnienia starszych, zaznajomić młodych z tymi zdarzeniami i zachęcić do czytania!

Projekt pt.: „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” obejmie cykl spotkań autorskich z pisarzami dla dzieci, warsztaty artystyczne promujące książkę, połączone z akcjami happeningowymi, spotkanie dla młodzieży ze znanym youtuberem Marcinem Okoniewskim, konkurs literacki w formie online na temat biblioteki marzeń oraz uroczyste podsumowanie w bibliotece na Siwym Brzegu, połączone z podsumowaniem konkursu, paradą bajek i warsztatami rysowania karykatur, adresowane do uczestników projektu /dzieci, młodzież, seniorzy/.

Wraz z MBP w Limanowej zapraszamy do wyruszenia w literackie ślady razem z Majką z Siwego Brzegu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Plakat MBP projekt

źr. MBP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content