Mikołajki na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Limanowej

Mnóstwo radości i uśmiechu dostarczyła najmłodszym pacjentom przebywającym na Oddziale Chorób Dzieci Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej wizyta Świętego Mikołaja.

Tak jak w poprzednich latach, dzieci spędzające mikołajki i przedświąteczny czas  w szpitalu odwiedzili przedsiębiorcy zrzeszeni w limanowskim oddziale Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Warto zaznaczyć, że kongregacja od wielu lat organizuje mikołajkowe wizyty u najmłodszych Pacjentów Szpitala Powiatowego,  obdarowując ich kolorowymi paczuszkami pełnymi zabawek i słodkich upominków. Za sprawą wizyty Mikołaja oraz zabawnego hipopotama Hibbi, dzieci mogły zapomnieć o swojej chorobie. Z twarzy najmłodszych pacjentów nie znikały uśmiechy – panowało wiele pozytywnych emocji. Słodki upominek otrzymał również każdy z rodziców.

   

   

Tego samego dnia pojawił się równie z Mikołaj w asyście druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku, obdarowując wszystkie dzieci prezentami, rozmawiając z małymi pacjentami oraz ich opiekunami. Święty pamiętał także o słodkim upominku dla personelu oddziału, który przez cały rok dba o szybki powrót do zdrowia i dobre samopoczucie dzieci przebywających na oddziale. Tymbarscy strażacy wręczyli też prezenty w ramach Akcji Mikołajkowej „Strażacy – Dzieciom” organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Myślenice.

   

Dyrektor limanowskiego szpitala  Marcin Radzięta podziękował przedsiębiorcom i strażakom za pamięć o najmłodszych pacjentach, leczonych na oddziale chorób dzieci. Szpital Powiatowy kieruje również podziękowania dla Auto Moto Klubu Limanowa, którego przedstawiciele już w sobotę 3 grudnia br. przekazali dzieciom mikołajkowe prezenty, jak również małżeństwa, którego dziecko niedawno przebywało  na oddziale – w podziękowaniu za opiekę nad synkiem ufundowali dla oddziału dwa inhalatory. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w mikołajkowe akcje, za pamięć o najmłodszych pacjentach oraz wspaniale spędzony czas w towarzystwie św. Mikołaja i jego pomocników!

 

 

źr./fot.:Szpital Limanowa, Limanowa.in

 

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content