Mistrzostwa WOT w Limanowej

grupy zawodników z poszczególnych jednostek WOT

21-23 kwietnia 2023 r. na terenie Limanowej odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację, w których udział wzięło 19 zespołów z całej Polski. Głównym organizatorem była 11 Małopolska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, a wykonawcą zadania UKS „Patria” Młynne. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Generał Brygady Maciej Klisz, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Oficjalne otwarcie mistrzostw miało miejsce w Parku Miejskim w piątek o godzinie 15.00. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Zastępca Burmistrza Miasta Limanowa Wacław Zoń, Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Juszkiewicz oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Na trzy dni zmagań sportowych składały się:

21 kwietnia 2023 r. – bieg sprinterski – Park Miejski Limanowa,
22 kwietnia 2023 r. – bieg średniodystansowy – Stacja Narciarska Limanowa Ski/ Łysa Góra
23 kwietnia 2023 r. – bieg sztafetowy – Stacja Narciarska Limanowa Ski / Łysa Góra.

Podczas piątkowego biegu zadaniem uczestników było odnalezienie wskazanych punktów zlokalizowanych w okolicy parku miejskiego wzdłuż potoku Jabłonieckiego, pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz części zwartej zabudowy miasta w centrum.

Sobotnia konkurencja rozgrywana była na Łysej Górze. Teren składał się z 3 części: wokół szczytu, stromego północnego zbocza oraz terenu u stóp góry.  Podczas biegu średniodystansowego najlepsza piątka zawodników w każdej kategorii wiekowej w biegu sprinterskim biegała z nadajnikami GPS.

W niedzielę u podnóża Łysej Góry wystartowało prawie 60 sztafet z wszystkich brygad.

Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

1. 14 Zachodniopomorska BOT  1312pkt
19. 19 Nadbużańska BOT  45o pkt

Gratulujemy!

Info/Foto: Klub „Partia” Młynne

Organizatorzy składają podziękowania dla władz wojskowych i samorządowych na czele ze Starostą Limanowskim, Burmistrzem Miasta Limanowa i Wójtem Gminy Limanowa. Podziękowania kierują także do Nadleśnictwa Limanowa za umożliwienie biegów w kompleksie leśnym Łysej Góry, właścicieli „Stacja narciarska „Limanowa Ski” za udostępnienie obiektu i terenu na rozegranie biegów leśnych, sponsorów klubu, którzy wsparli to zadanie oraz całego sztabu sędziowskiego, wolontariuszy z klubu „Patria” Młynne i tych najmłodszych, którzy tak pięknie zaprezentowali się podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw WOT w Biegach na Orientację.

Organizatorzy już dziś zapraszają  na XX Jubileuszowe Międzynarodowe Zawody w Biegach na Orientację „Limanowa Cup” które odbędą się 21-23 lipca 2023 r. w Limanowej i okolicach.