MKS Limanovia w 1/8 finału Pucharu Polski

27.09.2024 r.

W w środę 25 września br. na stadionie KS Harnaś Tymbark przy ćwierć tysięcznej widowni rozegrany został mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej pomiędzy Sokołem Słopnice, a MKS Limanovia. Tym samym MKS Limanovia awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3:3. W rzutach karnych lepiej zaprezentowali się zawodnicy limanowskiego klubu, którzy wygrali 5:3. Bramki zdobyli: dla MKS Limanovii: Kamil Kurczab (16min), Oliwier Mrożek (18min), Kamil Palacz (33min)
dla Sokoła Słopnice: Dominik Pach (7min – rzut karny), Patryk Nowak (46min) i Artur Matras (64min).
Mecz finałowy sędziowali: Mateusz Mól, Tomasz Twaróg oraz Piotr Sochacki z KS Limanowa.
MKS Limanovia wystąpiła w składzie: Igor Kotarski, Wójcik Jakub, Czachura Łukasz, Krzyżak Maciej, Rataj Dawid, Mrożek Oliwier, Kurczab Kamil, Jaworski Mateusz, Kurek Tomasz, Nowak Fabian, Palacz Kamil, Matras Paweł, Szabla Fabian, Palacz Michał, Kulig Paweł, Pietrzak Karol – trener Kamil Kruczek, kierownik drużyny Dariusz Mrożek, II trener Mateusz Ryś., masażysta Łukasz Zelek
Sokół Słopnice zagrał w składzie: Nędza Kuba, Augustyn Michał, Nowak Patryk, Kuchnia Krystian, Florek Jakub, Kordeczka Mirosław, Śliwa Kamil, Zawiślan Tomasz, basta Dawid, Pach Dominik, Pawłowski Radosław, Mrózek Adrian, Kaleta Arkadiusz, Marcisz Michał, Wontorczyk Karol – trener Dawid Suder, kierownik drużyny Andrzej Zalewski,

Patronat Honorowy nad meczem finałowym objął Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, który po zakończonym spotkaniu wręczył puchary dla MKS Limanovia Limanowa – Zdobywcy Pucharu oraz dla drużyny KS Sokół Słopnice, za zajęcie II miejsca w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Limanowa. Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun oraz Prezes Podokręgu PN w Limanowej Stanisław Strug wręczyli nagrody finansowe dla obu drużyn ufundowane przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej. Nagrody finansowe za awans do finału wręczyli również Burmistrz Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz i Przewodniczący Rady Miasta Limanowa Leszek Mordarski – dla MKS Limanovia Limanowa, Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys i Skarbnik Gminy Jan Więcek – dla Sokoła Słopnice.

Opr./fot. LPPN

[ssba-buttons]