Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Limanowej

6 marca 2024 r.

Szpital Powiatowy w Limanowej ogłosił przetarg na rozbudowę i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Stanowi kluczowy krok w dążeniu do zapewnienia jeszcze lepszej opieki zdrowotnej w regionie.

Plan inwestycyjny obejmuje kompleksową przebudowę i rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz modernizację istniejącej infrastruktury. Pierwszy etap przewiduje rozbudowę budynku od strony południowo-zachodniej, co pozwoli na dodanie dwóch nowych kondygnacji bezpośrednio sąsiadujących z obecnym oddziałem SOR. Zaplanowane działania, pozwolą uniknąć zakłóceń w pracy oddziału, zapewniając ciągłość świadczenia usług medycznych. Po ukończeniu nowej części SOR i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, przeniesiona zostanie tam działalność oddziału. W razie potrzeby, zastosowane zostaną tymczasowe obiekty kontenerowe, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania oddziału SOR.

Drugim etapem będzie przebudowa istniejących pomieszczeń oddziału SOR, które nastąpi dopiero po uruchomieniu nowej części. W ramach tego etapu przeprowadzimy modernizację pomieszczeń, zapewniając pacjentom i personelowi warunki zgodne z najwyższymi standardami.

Wartość całej inwestycji szacuje się na kwotę 17 600 000 zł, a termin składania ofert ustalono na 20 marca 2024 r. o godzinie 10:30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11:00. Planujemy zakończenie realizacji inwestycji do 31 grudnia 2025 r.

Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, zgodnie z ustawą Pzp.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu dostępne są na stronie internetowej szpitala w zakładce Zamówienia Publiczne: szpitallimanowa/zamówienia publiczne

źr. Szpital Limanowa