Najpiękniejsze pisanki nagrodzone!

Starosta Mieczysław Uryga,Burmistrz Władysław Bieda,Wójt Limanowej - Najpiękniejsze pisanki nagrodzone!

6 kwietnia br. w Limanowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie II konkursu plastycznego „Kreatywna pisanka”, w którym dzieci z przedszkoli miejskich i gminnych walczyły o nagrody dla swoich placówek poprzez stworzenie kolorowych pisanek.

Celem konkursu było ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Konkurs jest realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników jest przygotowanie przestrzennej pisanki. Mamy nadzieję, że konkurs ten powoli staje się piękną tradycją i z roku na rok będziemy mogli cieszyć się z coraz bardziej pomysłowych i i jeszcze piękniej wykonanych ozdób.

Komisja w składzie:
– dr Jacek Dudek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
– Marta Sobczak-Piętoń – malarka, projektantka wnętrz, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie;
– Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
– Joanna Dębska – kulturoznawca, Instruktor ds. organizacji imprez i kina Limanowskiego Domu Kultury

po ocenieniu prac postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł dla Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł dla Szkoły Podstawowej w Pasierbcu – oddział przedszkolny.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł dla Niepublicznego Przedszkola im. bp Piotra Bednarczyka w Limanowej

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe w kwocie 600 zł każda dla Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce oraz Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej.

Przybyłych gości powitała Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdalena Szczygieł-Smaga. Podczas wydarzenia nastąpiło uroczyste rozdanie nagród autorom zwycięskich prac z udziałem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy oraz Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta.

Nagrody ufundowali:

– Starostwo Powiatowe w Limanowej
– Urząd Gminy Limanowa
– MZGKiM Limanowa
– Firma Hydrolim
– Agencja Ubezpieczeniowa Doratex

Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali:

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna TUTAJ

Źródło:miastolimanowa.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content