Narciarskie Trasy Biegowe – od 2 stycznia płatna wypożyczalnia

Zdjęcie wypozyczalni sprzętu narciarskiego- Zalesie Trasa Mogielica

W związku z zakończeniem w dniu 31.12.2019 r. okresu trwałości projektu pn. „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” uprzejmie informujemy, iż od dnia 2.01.2020 r. wypożyczenie sprzętu sportowego będzie PŁATNE!

Główną bazą kompleksu pozostanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu, będzie to jedyne miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy. Do dyspozycji turystów pozostaje parking oraz budynek obsługi, gdzie znajduje się płatna wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala dla gości ze stołami, ławami i kaflowym kominkiem. Pozostałe punkty wypożyczania sprzętu w szkołach w Słopnicach i Jurkowie nie będą funkcjonować.

Trasami zarządzać będzie nadal Powiat Limanowski przy wsparciu gmin Kamienica, Słopnice, Dobra oraz współpracy z Nadleśnictwem Limanowa.

– Sezon zimowy przed nami, serdecznie zapraszam do odwiedzenia Powiatu Limanowskiego i skorzystania z atrakcji turystycznych naszego regionu. Jedną z nich są trasy narciarstwa biegowego w rejonie góry Mogielica, które pełnią również funkcję całorocznych tras – mówi Mieczysław Uryga Starosta Limanowski – z racji zakończenia okresu trwałości projektu od nowego 2020 roku wypożyczenie sprzętu sportowego będzie płatne. W miarę dalszego rozwoju infrastruktury technicznej w cenniku pojawi się także opłata za wejście na trasy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie i prowadzenie tej infrastruktury turystyczno-sportowej. Dziękuję wójtom gmin Kamienica, Słopnice i Dobra oraz Nadleśnictwu Limanowa za współpracę i kontynuację wcześniej podjętych zobowiązań. Cieszę się, że nadal będziemy wspólnie dążyć do rozwoju tego miejsca.

CENNIK WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU NARCIARSKIEGO

Wypożyczenie roweru15 zł20 zł30 zł
Kask5 zł7 zł10 zł
Kije Nordic Walking5 zł7 zł10 zł

Wszelkie informacje dotyczące narciarskich tras biegowych pod numerem:
kom: 603 669 603, tel: (18) 33-70-118 wew.22

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” (wypożyczalnia sprzętu) czynne jest:
Sezon wysoki od 2.01. do 28.02 – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00
Sezon niski od 1.03 do 20.06 – 6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00
Sezon wysoki od 21.06. do 30.09 – 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00
Sezon niski od 1.10 do 31.12 – 6 dni w tygodniu od wtorku do niedzieli w godz. od 9.00 do 17.00

Wypożyczalnia zamknięta jest w dniach:
25.12, 01.01, Niedziela Wielkanocna, Poniedziałek Wielkanocny, 1 listopada
Bieżące informacje o warunkach są podawane na stronie http://www.trasymogielica.pl

Przypomnijmy:
Na miłośników narciarstwa biegowego czekają trzy, zróżnicowane pod względem trudności i długości trasy.

Najdłuższa z nich to „Mogielica”, mająca aż 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.
Drugą co do długości jest ponad 2 km trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6. km.
Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1200 metrów.

Trasy przygotowywane są:
– raz w tygodniu jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne (pokrywa śniegu powyżej 30cm, temperatura ujemna),
– po intensywnych opadach śniegu,
– jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku,.
– oraz na zawody.

źr.: trasymogielica.pl