Narodowe Czytanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej

5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”. Dramat Gabrieli Zapolskiej na scenie prezentowali młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Wizja”, a także samorządowcy i przedstawiciele instytucji z powiatu limanowskiego, miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź. Wydarzenie rozpoczęło się akcentem muzycznym. Wiązankę utworów patriotycznych zagrała orkiestra Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu.

Fragmenty „Moralności pani Dulskiej” czytali: Wicestarosta Limanowski Agata Zięba; Radni Powiatu Limanowskiego – Agnieszka Orzeł, Janusz Potaczek i Grzegorz Wójcik; przedstawiciele Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej – przewodniczący Janusz Matoga, wiceprzewodnicząca Janina Flig i radna Joanna Sochacka; przedstawiciele Rady Gminy Mszana Dolna – przewodniczący Jan Chorągwicki oraz radne Aleksandra Kania i Jolanta Mardausz; wiceprzewodniczący Rady Gminy Niedźwiedź – Franciszek Rapciak; sekretarz gminy Niedźwiedź – Justyna Łabuz; przedstawiciele instytucji z trzech gmin – Aneta Kujacz, Gabriela Merklinger, Edyta Bajak, Dorota Kościelniak, Alicja Kowalczyk, Urszula Potaczek, Ewa Kozicka i Piotr Gardowski; przedstawiciele krakowskiego teatru „Adalex” – Adam Legendziewicz i Maria Bednarz.

Grupa teatralna „Wizja” wystąpiła w składzie: Antonina Ciemniak, Wiktor Dobrowolski, Maja Kochańska, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Malec, Martyna Michór, Jessica Potaczek, Karolina Wadyl.

Organizatorami wydarzenia byli: Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

Źródło: tv28, fot. MOK Mszana Dolna