Narodowy Dzień Niepodległości 2022 w Powiecie Limanowskim

11 listopada 2022 r. przypada 104. Rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Powiat Limanowski włącza się w obchody narodowego świętowania Polaków w kraju i na całym świecie. Z tej okazji w miastach i gminach z terenu Powiatu Limanowskiego odbywać się będą liczne wydarzenia i uroczystości patriotyczne, sportowe oraz artystyczne. Uczestnicząc w nich damy wyraz naszego przywiązania i dumy z Niepodległej oraz pamięci o bohaterach, również z naszego regionu, których odwaga, praca i miłość do Ojczyzny na przestrzeni pokoleń kształtowały drogę do wolnej, niepodległej Polski.

Trzydniowe obchody Święta Niepodległości w Limanowej rozpoczną się już w najbliższy wtorek 8 listopada br. w Łososinie Górnej uroczystą Mszą Świętą w Intencji Ojczyzny oraz apelem pamięci pod pomnikiem Legionistów. Po południu w ZSP nr 4 w Limanowej odbędzie się natomiast koncert pieśni patriotycznych  „Tobie Polsko Śpiewamy”. W czwartek 10 listopada w Limanowskim Domu Kultury będą miały miejsce obrady  uroczystej sesji rady miasta Limanowa z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.

Główne obchody święta narodowego w Limanowej, poprzedzone mszą świętą w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej ,zaplanowane są  11 Listopada na rynku z udziałem 114. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, Grupy Rekonstrukcyjnej „Bellum”, Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz Orkiestry „Echo Podhala

Warto zwrócić uwagę na ciekawe imprezy towarzyszące: XVI Turniej Szachowy o Puchar Niepodległości (9.11.) i podsumowanie konkursu Plastycznego „Młodzi Patrioci” w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej (15.11). Pływalnia Limanowska 10.11 zaprasza natomiast na sportowe świętowanie –  Maraton Pływacki „Płyniemy dla Niepodległej”. 10 Listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wyjątkowe wydarzenie patriotyczne – uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego. Hymn wykona w Polskim Języku Migowym grupa młodzieży z dysfunkcjami słuchu oraz uczestnicy warsztatów języka migowego z Limanowszczyzny. Oprawę muzyczną zaaranżuje chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej. Po hymnie będzie można wysłuchać wykładu dra Tomasza Jacka Lisa „Mazurek Dąbrowskiego – geneza powstania i jego znaczenie”. Zachęcamy także do udziału w akcji „Biało – Czerwone Świętowanie”.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na zamieszczonych poniżej plakatach informacyjnych:

Pozostałe gminy Powiatu Limanowskiego, również zaplanowały  bogaty programy świętowania 104. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości: Zraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi Poniżej informacjami oraz do udziału w wydarzeniach:

  • Miejsko -Gminne Obchody Święta Niepodległości  MSZANA DOLNA:

  • Uroczystość religijno-patriotyczna z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na Przełęczy Rydza-Śmigłego w Chyszówkach. GMINA SŁOPNICE, GMINA DOBRA

  • Spektakl z okazji 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości GMINA ŁUKOWICA

  •  Święto Niepodległości w gminie TYMBARK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyście, kulturalnie, turystycznie, czy też na sportowo – świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości możliwe jest na wiele sposobów!  Historia i przyszłość Niepodległej tworzy się nadal – z naszym udziałem. Dbajmy o nią i bądźmy razem w tych dniach w Powiecie Limanowskim.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content