„Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym” – piknik w Lubomierzu – Rzekach

Grupa osób zgromadzona przy namiocie promocyjnym Powiatu Limanowskiego podczas "Niedzieli w Gorczańskim Parku Narodowym"

W niedzielę 28 sierpnia 2022 r. w Lubomierzu – Rzekach na polanie Trusiówka odbył się drugi w tym sezonie, letni piknik z cyklu „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”. Wydarzenie, którego jednym z partnerów był Powiat Limanowski stanowiło udane i aktywne „pożegnanie wakacji”. Była to również dobra okazja do wspólnych turystycznych spotkań, rodzinnego spędzenia czasu, a także poznawania  gorczańskiej przyrody i Ziemi Zagórzańskiej.

Na uczestników niedzielnego pikniku –  mieszkańców o naszego powiatu, gości oraz turystów z całej Polski odwiedzających gorczańskie szlaki, czekały liczne atrakcje w tym: konkursy, quizy przyrodnicze, dotyczące również ekologii oraz bezpieczeństwa w górach. Dzieci i młodzież mogli korzystać m.in. ze ścianki wspinaczkowej, a także z konkursów tematycznych, warsztatów artystycznych i przyrodniczych oraz zabaw zapewnionych przez organizatorów.

Również stoisko promocyjne Powiatu Limanowskiego, na którym można było m.in. pobrać bezpłatne materiały informacyjne dotyczące regionu było licznie odwiedzane przez uczestników wydarzenia. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach tematycznych, zdobywając pamiątkowe nagrody.

Podczas „Niedzieli w Gorczańskim Parku Narodowym” nie zabrakło również prezentacji regionalnych produktów oraz zagórzańskiego rzemiosła. Można było również korzystać z oferty gastronomicznej.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom wydarzenia za możliwość spędzenia wspólnie ostatniej wakacyjnej niedzieli w otoczeniu malowniczych gorczańskich plenerów i we wspaniałej atmosferze.

FOTO GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content