„Niepodległa do hymnu”

Grafika informująca o wydarzeniu - Niepodległa do hymnu. 4 dziewczynki w regionalnych strojach grające na instrumentach : klarnet, flet, skrzypce i trąbka. Jedna mała dziewczynka w regionalnym stroju stoi przed większymi koleżankami. Na dole biały napis: W południe 11 listopada zaśpiewajmy razem hymn! na zółtym tle.

Jak uczcić narodowe Święto Niepodległości w czasie pandemii? Tym razem ze względu na trudne warunki obchody będą inne niż zwykle i zostaną przeprowadzone z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń odradzamy organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia. Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń i włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”, w małych grupach, w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie 11 listopada. Stworzenie atmosfery jedności i solidarności, tak ogromnie potrzebnej dziś nam wszystkim, jest najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Mamy nadzieję, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód – zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” w tym miejscu.

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do skorzystania ze słów hymnu państwowego oraz nut hymnu rozpisanego na głos.

 

Źródło: www.malopolska.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content