Nowy obiekt Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej już gotowy!

Na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej powstał komfortowy, trzykondygnacyjny budynek. Urządzono w nim m.in.: internat, kuchnię wraz ze stołówką, salę teatralną oraz bibliotekę. W uroczystości związanej z przekazaniem inwestycji do użytku w dniu 3 października wzięli udział m.in. Leszek Zegzda z zarządu województwa, przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska, radni województwa Barbara Dziwisz i Grzegorz Biedroń, a także Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Franciszek Dziedzina.

Podczas spotkania zaproszeni goście złożyli na ręce Dyrektor MOW Pani Małgorzaty Wróbel życzenia i gratulacje. Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga przekazał pamiątkową rzeźbę oraz list.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy to placówka, która za główny cel stawia sobie pomoc młodzieży sprawiającej problemy wychowawcze. Do tych młodych ludzi należy wyciągnąć rękę. To dzięki Państwa determinacji i odwadze udało się stworzyć miejsce, gdzie młodzież będzie mogła się uczyć, pracować i poznawać prawidłowe zachowania jakie obowiązują w życiu społecznym. Cieszę się, że MOW w Mszanie Dolnej będzie również dopełnieniem bazy dydaktycznej Powiatu Limanowskiego  – mówił Wicestarosta.

Dzięki pierwszemu etapowi rozbudowy placówki powstał nowy, trzykondygnacyjny budynek internatu z pomieszczeniami administracyjnymi, kuchnią do całodziennego przygotowywania posiłków, stołówką, salą teatralną, biblioteką oraz salą konferencyjną. Wciąż prowadzone są jednak prace związane z rozbudową części sportowej, a ich zakończenie jest planowane w przyszłym roku. Koszt zrealizowanych prac to ponad 9 milionów złotych.

W ramach inwestycji zostanie przybudowana i wyremontowana też część znajdująca się w zabytkowym dworze, a także pobliski park. Te prace zostały zaplanowane na 2020 r. Ich koszt wyniesie 15 mln zł, w tym 13,8 mln zł z budżetu województwa.

Przypomnijmy, że Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. ks. Karola Wojtyły w Mszanie Dolnej jest placówką resocjalizacyjną, której wychowankami są chłopcy przyjmowani na podstawie postanowień sądu dla nieletnich w wieku od 13 do 18 lat. Na terenie ośrodka funkcjonuje gimnazjum specjalne (z przysposobieniem do zawodu) oraz zasadnicza szkoła zawodowa specjalna. Podopieczni placówki mogą brać udział w ciekawych zajęciach sportowych czy kulturalnych.

GALERIA ZDJĘĆ OŚRODKA

źr.: MOW Mszana Dolna/ UMWM Kraków