Nowy samochód dla OSP Wilkowisko

nowy samochód OSP Wilkowisko

3 maja w Gminie Jodłownik odbyły się Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z uroczystym poświęceniem i przekazaniem nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla jednostki OSP Wilkowisko.  W uroczystościach Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Jan Puchała.

W godzinach popołudniowych w Kościele Parafialnym w Wilkowisku odbyła się Msza Święta z okazji Obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po jej zakończeniu pododdziały straży, poczty sztandarowe oraz goście przemaszerowali na plac przy remizie OSP w Wilkowisku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Gości powitał Paweł Stawarz Wójt Gminy Jodłownik i Jan Śliwa Prezes OSP Wilkowisko. Następnie gospodarze wydarzenia wręczyli odznaczenia i gratulacje dla zasłużonych.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było poświęcenie i przekazanie samochodu ratowniczo- gaśniczego na użytek jednostki OSP.

Na ręce Jana Śliwy Prezesa Straży dla wszystkich ochotników OSP Wilkowisko, Starosta Limanowski Jan Puchała w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego przekazał życzenia – Niech nowy wóz strażacki usprawnia działania ratownicze oraz przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko gminy, ale także całego Powiatu Limanowskiego.

Podczas uroczystości Starosta podziękował również strażakom za ofiarną służbę dla dobra społeczeństwa, a także złożył życzenia z okazji przypadającego dzień później 4 maja Dnia Strażaka.

Starosta składa życzenia dla strazaków

źr.zdj.: UG Jodłownik