Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy dla jednostki Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej

28 listopada 2023 r.

Od 27 listopada wyposażenie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej wzbogacił nowy samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo FL 4×4. Zabudowę pojazdu wykonała firma Bocar z Korwinowa.  Cena samochodu wyniosła 1 mln 244 tys. zł.

Jak informuje ST. Kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej  – Pojazd stanowi zabezpieczenie operacyjne powiatu w Posterunku Czasowym Państwowej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej – filia JRG PSP w  Limanowej. Dotychczas używany pojazd ratowniczo – gaśniczy z 2011 roku, który zostanie przekazany do jednej z jednostek OSP z terenu gminy Limanowa

Samochód specjalistyczny posiada napęd 4×4 i jest sklasyfikowany jako pojazd uterenowiony. Posiada zbiornik wody o pojemności 2645 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o poj. 335 litrów. Dopuszczalna masa całkowita 16500 kg, moc silnika 280 KM. Wyposażenie samochodu dodatkowo stanowi wciągarka elektryczna zamontowana z przodu pojazdu.

źr.:TV28