Plakat - O rodzinach Żydowskich w historii Mszany Dolnej. Zaproszenie na wykład w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Fundacja Sztetl oraz  Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zapraszają w piątek 3 czerwca br. o godzinie 17:00 na wykład poświęcony rodzinom żydowskim, których nazwiska znalazły się na liście zamordowanych podczas II Wojny Światowej w czasach niemieckiej okupacji miasta 19.08.1942 r. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Powiatu Limanowskiego

Piąte spotkanie w ramach projektu „Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej” będzie okazją by poznać lepiej historię Mszany Dolnej z perspektywy jej dawnych żydowskich mieszkańców, dowiedzieć się więcej na temat  życia ich rodzin oraz wkładu jaki wnieśli w rozwój swojej społeczności, współtworząc jej dorobek kulturowy i gospodarczy.

Wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Burmistrz Mszany Dolnej – Anna Pękała. Projekt „Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Zadanie publiczne dofinansowane zostało z budżetu Powiatu Limanowskiego.

Zapraszamy do udziału!