Obchody Powiatowego Święta Policji 2021

Dziś, 29 lipca miały miejsce powiatowe obchody Święta Policji. Z tej okazji przyznano awanse, odznaczenia i wyróżniono zasłużonych funkcjonariuszy.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in: Posłowie na Sejm RP: Urszula Nowogórska oraz Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, mł. bryg. Wojciech Frączek Komendant Powiatowy PSP w Limanowej, Prokurator Bartłomiej Michura oraz Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu.

Uroczystości święta Policji rozpoczęła Msza święta w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 9:00, której przewodniczył ks. dr Kazimierz Fąfara kapelan Policji.

Kolejna część obchodów odbyła się na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, gdzie po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości nastąpiło wręczenie gratulacji oraz nominacji na wyższe stopnie zawodowe przez Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej podinsp. Tomasza Florka oraz starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę.

W tym roku przyznane zostały następujące awanse na wyższe stopnie zawodowe wśród funkcjonariuszy limanowskie policji:

podinspektor Policji – 1 funkcjonariusz
komisarz Policji – 1 funkcjonariusz
aspirant sztabowy Policji –  2 funkcjonariuszy
starszy aspirant Policji –  10 funkcjonariuszy
aspirant Policji – 6 funkcjonariuszy
młodszy aspirant Policji –  9 funkcjonariuszy
sierżant sztabowy Policji –  3 funkcjonariuszy
starszy sierżant Policji – 6 funkcjonariuszy
sierżant Policji–5 funkcjonariuszy
starszy posterunkowy Policji – 4 funkcjonariuszy

Po nominacjach nastąpiły przemówienia. Pierwszy głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Limanowej podinsp. Tomasz Florek, który dziękował swoim funkcjonariuszom za profesjonalną służbę i podkreślał iż jest dumny z pracy wszystkich osób zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. Kolejno głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Limanowski zwrócił się z podziękowaniami dla policjantów za ich odpowiedzialną, a jednocześnie tak ważną pracę, zwłaszcza w obecnym czasie pandemii.

Gratulujemy wszystkim funkcjonariuszom i życzymy  pomyślności na kolejne lata zawodowej drogi, bezpiecznej i przynoszącej wiele satysfakcji służby w powiatowej  jednostce policji, a także otwarcia na dalszy rozwój zawodowy i osobisty.

Więcej zdjęć z dzisiejszych uroczystości można obejrzeć TUTAJ

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content