Obchody Święta Konstytucji 3 – go Maja

W piątek 3 maja na limanowskim rynku odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 – go Maja upamiętniające 228 rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. W tym patriotycznym wydarzeniu wzięli udział samorządowcy z terenu powiatu limanowskiego, delegacje z pocztami sztandarowymi oraz mieszkańcy powiatu limanowskiego z biało – czerwonymi flagami w dłoniach.  

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny z okazji rocznicy uchwalania Konstytucji 3 – go Maja przy muzycznej oprawie Chóru Canticum Iubilaeum, sprawowana w Bazylice Limanowskiej. Następnie nastąpiło uroczyste przejście delegacji na płytę limanowskiego rynku, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Program artystyczny przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.

To piękne, narodowe święto przypomina nam po raz kolejny o wartościach obywatelskich i o jedności narodowej którą jako społeczeństwo oraz naród powinniśmy  starać się pielęgnować przekazując je kolejnym pokoleniom. – mówił podczas obchodów Starosta Limanowski Mieczysław Uryga –  Przy okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, pamiętamy również o pięknej historii i tradycjach naszych „małych ojczyzn”. Nie zapominajmy o ludziach, którzy tutaj żyli, kochali ten region i pracowali dla jego dobra. Ziemia Limanowska z pewnością, może być dumna zarówno z jej mieszkańców jak i ze swojego dziedzictwa, o czym świadczy duża liczba młodych ludzi angażujących się w jego ochronę i kultywowanie. Przekazujmy miłość do ojczyzny, również „małej ojczyzny’ młodym pokoleniom, pielęgnujmy pamięć i budujmy przyszłość dla wspólnego dobra.

 

GALERIA

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content