Obóz szkoleniowo- wypoczynkowy w 16 BPD w Krakowie

młodzież z ZS im KEN w Tymbarku podczas wakacyjnego obozu w krakowie

Jak co roku, w dniach od 25 czerwca do 4 lipca 2018, kolejne roczniki adeptów wojskowości  wyjechały na obóz szkoleniowy do jednostki patronackiej – 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie.

Szkolenie przeprowadzone zostało w dwóch etapach: pierwszy tydzień na bazie 16 bpd i strzelnicy „Pasternik”, obejmował szkolenie spadochronowe, taktyczne, chemiczne, saperskie, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz strzelanie z pistoletu i karabinów z różnych postaw.

Ostatnie trzy dni obozu młodzież spędziła w Dolinie Kobylańskiej, gdzie uczestniczyła w  szkoleniu wspinaczkowym. Obejmowało on między innymi poznawanie węzłów, uprzęży wspinaczkowej, zasad bezpieczeństwa, technik linowych – przejść tzw. Pałkiewiczem i mostem linowym oraz wspinaczkę skałkową.

9 obozowych dni szybko minęło, na szczęście nie było kontuzji i urazów, więc szkolenie przebiegało bez przeszkód, a młodzież mimo dużego zmęczenia fizycznego, zadowolona wróciła do domów na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

W czasie wolnym od zajęć szkoleniowych młodzież zwiedziła Muzeum Lotnictwa w Nowej Hucie, Ogród Doświadczeń i Muzeum Inżynierii. Uczniowie odbyli również wycieczkę do Ojcowa oraz na Kopiec Kościuszki w Krakowie.

 

GALERIA 1

GALERIA 2

źr.: ZS im. KEN w Tymbarku

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content