Ochrona środowiska głównym tematem Forum Wójtów i Burmistrzów

7 maja w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z Burmistrzami i Wójtami z terenu powiatu limanowskiego, na którym zostały omówione ważne kwestie związane z pozyskaniem wsparcia na realizację zadań związanych z ochroną środowiska w powiecie limanowskim.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z prezentowanymi tematami oraz do wspólnej debaty. Kwestia ochrony środowiska jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na jakość życia mieszkańców naszego regionu, dlatego cieszę się, że możemy dzisiaj spotkać się z przedstawicielami władz samorządowych, aby porozmawiać i podjąć działania związane z ochroną środowiska i dbaniem o jakość powietrza – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Następnie głos zabrał i spotkanie poprowadził Przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Władysław Sadowski. – Tematem dzisiejszego spotkania jest budowa biogazowni, która w mojej ocenie na terenach wiejskich może być doskonałym rozwiązaniem dla programów zaopatrzenia tych terenów w energię, czy to przetwarzaną czy energię cieplną – mówił Przewodniczący Konwentu.

Tematy dotyczące ochrony środowiska w powiecie limanowskim oraz informacje na temat możliwości wsparcia inwestycji środowiskowych z NFOŚiGW przedstawili eksperci z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

image_pdfimage_print

Udostępnij