„Od przedszkola do…” – przygoda z zawodami uczniów SP im. św. Floriana w Glisnem

Projekt edukazyjny "Od przedszkola do..." - Glisne
Projekt „Od przedszkola do… – przygoda z zawodami”, którym zostali objęci wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętego Floriana w Glisnem, był realizowany  od 1 września 2018 r. do 31 maja 2019 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi dzieci na zawody wykonywane przez ich najbliższych, a także członków rodziny swoich kolegów/koleżanek, dostrzeżenie różnorodności grupy oraz integrację i zaangażowanie rodziców w życie szkoły. Realizacja projektu odbywała się między innymi poprzez działania praktyczne w formie zajęć tematycznych dotyczących określonego zawodu, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz zajęcia terenowe.

W ramach innowacji pedagogicznej zapraszaliśmy do naszej szkoły przedstawicieli różnych zawodów, braliśmy udział w zajęciach terenowych oraz uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych na terenie naszej placówki . Poznaliśmy bliżej zawody: policjanta, piekarza, bibliotekarza, górnika pracującego w kopalni soli i w kamieniołomie, cukiernika, garncarza – ceramika, nauczyciela, pielęgniarki, fryzjera, dentysty, rolnika, strażaka i pszczelarza. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia w formie warsztatów, w których mogły uczestniczyć np., kiedy same piekły chleb lub ciasteczka dla babć i dziadków, przygotowały pyszną domową czekoladę, robiły kanapki dla kolegów i nauczycieli, lepiły naczynia z gliny i samodzielnie je ozdabiały.informują nauczyciele z Glisnego.

Ogromną popularnością cieszyły się także:

–  zajęcia, podczas których mamy fryzjerki czesały dzieciom rozmaite fryzury,

– wizyta policjantów w szkole, a zwłaszcza możliwość obejrzenia i wejścia do samochodu policyjnego,

– wizyta w budynku straży pożarnej, pokaz wozu strażackiego, sprzętu i odzieży strażackiej.

Gratulujemy organizatorom, uczniom, rodzicom i opiekunom, a także wszystkim osobom które wsparły realizację tak potrzebnej i wartościowej akcji. W związku z pełnym sukcesem, jakim okazał się projekt „Przygoda z zawodami…” już po wakacjach nauczyciele ze szkoły w Glisnem planują kolejne ciekawe przedsięwzięcia mające na celu edukację poprzez praktykę.

 

 Projekt edukazyjny "Od przedszkola do..." - Glisne

Projekt edukazyjny "Od przedszkola do..." - Glisne

 

Źródło: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content