Odbiór końcowy chodnika na drodze powiatowej 1613K w miejscowości Słopnice

27 września 2024 r.

W piątek 27 września br. w Słopnicach odbył się odbiór końcowy zadania związanego z poprawą bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych w ciągu drogi powiatowej nr 1613K relacji Zamieście -Słopnice-Zalesie w miejscowości Słopnice pn: ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 1613K Zamieście – Słopnice – Zalesie w km od 0+453,45 do km 0+956,63 w miejscowości Słopnice, Powiat Limanowski”.

W odbiorze uczestniczyli: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk i Józef Jaworski, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego  Józef Pietrzak, radny powiatu  Jan Więcek, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej Marek Urbański przy udziale przedstawicieli Gminy Słopnice na czele z Adamem Sołtysem Wójtem Gminy, a także inspektor nadzoru Robert Waniczka oraz przedstawiciel wykonawcy Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego JANDA z Łostówki.

Zakres wykonanej odcinkowej przebudowy drogi powiatowej sięgający 503 mb (od granicy z m. Zamieście gm. Tymbark do istniejących zatok autobusowych) obejmował:

– realizację kontynuacji istniejącego na pograniczu m. Zamieście/Słopnice ciągu pieszego (chodnika) z jednoczesnym połączeniem z istniejącym chodnikiem przy zatokach autobusowych w Słopnicach,
– kanalizacji deszczowej,
– poszerzenie jezdni do szerokości 6,0mb,
– utwardzenie pobocza drogi w tym częściowo bitumicznie,
– wykonanie przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem i oświetleniem dedykowanym,
– przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego wzdłuż wykonanego chodnika,
– wykonanie zjazdów,
– oznakowanie drogowe: poziome i pionowe.
Partnerem zadania była Gmina Słopnice w 50% udziałem w kosztach własnych zadania.

Wartość całkowita zadania : 1.826.094,90 zł.

Wykonanie przebudowy było możliwe dzięki pozyskanemu przez Powiat Limanowski 50% dofinansowaniu ze środków budżetu państwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostały udział finansowy po 50% kosztów własnych stanowiły środki własne Powiatu Limanowskiego i Gminy Słopnice.

[ssba-buttons]