Odbiór końcowy przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Łętowe

15 lipca 2024 r.

12 lipca br. odbył się odbiór końcowy zadania związanego z poprawą bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych na drodze powiatowej nr 1615 Mszana Górna-Wilczyce w miejscowości Łętowe pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1615 Mszana Górna-Wilczyce w km od 2+850 do km 5+610 w miejscowości Łętowe – Powiat Limanowski”. Zadanie realizowane było w partnerstwie z Gminą Mszana Dolna.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Ewa Filipiak, Członek Zarządu Powiatu Czesław Kawalec, radni powiatowi Szczepan Figura i Janusz Koza, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej Marek Urbański oraz przedstawiciele Gminy Mszana Dolna: Zastępca Wójta Gminy Wacław Zoń, Kierownik Wydziału Inwestycji Mirosława Skowronek, Radny Gminy Krzysztof Niedojad, a także Zbigniew Wacławik z Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego JANDA z Łostówki.

Zadanie obejmowało przebudowę odcinka o długości 2,8 km, od Szkoły Podstawowej do granicy miejscowości Wilczyce. Realizowane było w systemie trzyletnim 2022/2024. Zakres prac obejmował wykonanie chodnika, regulację odwodnienia, przebudowę przepustów na tzw. ramowe, wykonanie zabezpieczeń brzegowych (palowanie), likwidację przełomów i zapadnięć, wzmocnienie konstrukcji jezdni geosiatką, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej, wzmocnienie pobocza wraz z częściowym utwardzeniem bitumicznym, oświetlenie uliczne, wykonanie zjazdów, wykonanie przejść dla pieszych oraz oznakowania drogowego. Wartość zadania wyniosła 12 mln zł.

Zrealizowanie przebudowy ostatniego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Łętowe obejmującej w swym zakresie  kontynuację  realizacji (chodnika, nawierzchni jedni, oświetlenia ulicznego)  było możliwe dzięki pozyskanemu przez Powiat Limanowski  50% dofinansowaniu ze środków budżetu państwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz współfinansowaniu w wysokości 50% ze strony partnera zadania – Gminy Mszana Dolna kosztów własnych wykonania chodnika i oświetlenia ulicznego. Pozostały udział finansowy stanowiły środki własne Powiatu Limanowskiego. Wykonanie tego projektu znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców oraz użytkowników drogi.