Odbiór mostu i przebudowanego odcinka drogi w Mszanie Dolnej

Odbiór Inwestycji drogowych w gminie Limanowa - grudzień 2019

W poniedziałek 16 grudnia miał miejsce oficjalny odbiór inwestycji drogowych zrealizowanych na terenie miasta Mszana Dolna. Otwarcia przebudowanego odcinka drogi powiatowej na ulicy Zarabie i mostu na rzece Raba dokonali włodarze Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Filipiak, Wicestarosta Agata Zięba, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Więcek oraz Radni Powiatowi: Bolesław Jania, Janusz Potaczek, Grzegorz Wójcik, a także przedstawiciele miasta Mszana Dolna, wykonawcy i zaproszeni goście.

W ramach zadania pn. „Przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 1625K Tenczyn- Glisne- Mszana Dolna w km 9+039 w m. Mszana Dolna – ul. Zarabie wraz z dojazdami”, zostały wykonane: rozbiórka nawierzchni, chodników i wyposażenia obiektu, wykonanie zabezpieczenia i przebudowa istniejących sieci, wykonanie tymczasowych podpór w przęsłach mostu, przebudowa ustroju nośnego polegająca na wykonaniu płyty wzmacniającej na istniejącej konstrukcji nośnej do nośności 40 ton oraz nawierzchnią bitumiczną, a także wykonanie odwodnienia mostu i przebudowę dojazdów do mostu.

Całkowity koszt zadania to 1 mln 838 tys. 636 zł. z czego dofinansowane w wysokości 922 tys. 203 zł  pochodzi z  rezerwy celowej budżetu Państwa pozyskanych przez Zarząd Powiatu Limanowskiego, a kwota 916 tys. 433 zł to środki Powiatu Limanowskiego. Wykonawcą zadania był Zakład Budowy Mostów Bartłomieja Gryglaka z Klęczan.

W ramach  w drugiej inwestycji powstał chodnik i oświetlenie na ul. Zarabie, od mostu do wysokości domu weselnego. Realizacja obejmowała wymianę oświetlenia na energooszczędne, Całkowity koszt zadania to 696 tys. 700 zł, z czego Miasto Mszana Dolna partycypowało w 50% inwestycji budowy chodnika oraz w 100% dofinansowaniu robót związanych z oświetleniem tj. 353 tys. 840 zł. Pozostałe środki zabezpieczone zostały przez Powiat Limanowski 322 tys. 903 zł oraz 21 tys. 257 zł z budżetu Państwa. Wykonawcą tej części inwestycji było Przedsiębiorstwo  Produkcyjno-Usługowo-Handlowe JANDA z Łostówki.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content