Odbył się Otwarty Dzień z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Sowa, Dzieci ,Dyrektor Pływalni Limanowskiej Dawid Jasica na Dniu Otwartym z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6 maja br. w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na placu przed budynkiem Pływalni Limanowskiej odbył się ”Otwarty Dzień z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Wydarzenie, miało na celu edukację i promocję właściwych postaw i zachowań wśród użytkowników ruchu drogowego. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni byli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Na początku imprezy Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł. insp. Krzysztof Chochliński przywitali wszystkich uczestników oraz przekazali dzieciom elementy odblaskowe.

Nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. Podczas wydarzenia dzieci uczestniczyły w pokazach m.in. gaszenia gorącego oleju, zjazdu po linie z wysokości, pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego i symulacji dachowania. Znajomość znaków drogowych można było sprawdzić na „autochodziku” – mini miasteczku ruchu drogowego. Dostępne było również stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy oraz kącik edukacyjny. W imprezie uczestniczyła również sowa – maskotki Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Za aktywny udział w spotkaniu uczestnicy otrzymali certyfikaty bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Partnerami przy realizacji wydarzenia byli: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Auto Moto Klub Limanowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Pływalnia Limanowska.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII z  Otwartego Dnia z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.