Odbył się konwent Burmistrzów i Wójtów Powiatu Limanowskiego

24 września w Starostwie Powiatowym odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów Powiatu Limanowskiego. W Konwencie uczestniczył Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, który po raz pierwszy od objęcia funkcji gościł na Limanowszczyźnie.

Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Konwentu, Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski, witając przybyłych na spotkanie gości: Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę, a także wicewojewodę Józefa Leśniaka. W spotkaniu oprócz burmistrzów i wójtów udział wzięli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak oraz Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego.

Wojewoda Łukasz Kmita w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie, że mógł się spotkać z samorządowcami z terenu powiatu limanowskiego i poruszyć ważne dla samorządów lokalnych kwestie. Wojewoda zwrócił uwagę na trudną sytuacje związaną z trwającą pandemią koronawirusa – Przychodzi nam się spotykać w szczególnym okresie. Nie ulega wątpliwości, że epidemia koronawirusa dotknęła samorządy. Dziękuję Państwu za podejmowane w tym niełatwym dla nas czasie działania i wzajemne wsparcie – mówił wojewoda małopolski.

Główna część spotkania poświęcona była Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie z Funduszu może być przeznaczone na szeroki wachlarz inwestycji: remonty szkół, przedszkoli, dróg, modernizacje wodociągów czy na wsparcie dla szpitali i domów pomocy społecznej.

W dalszej części posiedzenia omówione zostały najważniejsze problemy miast i gmin powiatu limanowskiego, sprawy związane z odbudową infrastruktury komunalnej zniszczonej podczas klęsk żywiołowych z lat 2018 i 2020, oraz problemów formalnych z tym związanych – regulacja stanu prawnego dróg i innych nieruchomości komunalnych. Odbyła się również dyskusja dotycząca  spraw bieżących.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content