Odbył się pierwszy w tej kadencji Konwent Burmistrzów i Wójtów Powiatu Limanowskiego

11 czerwca 2024 r.

11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów Powiatu Limanowskiego. Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Konwentu, Wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski. Przedmiotem posiedzenia było ustalenie harmonogramu przyszłych spotkań oraz omówienie spraw organizacyjnych. Głównym punktem spotkania był wybór nowego Przewodniczącego Konwentu. Na funkcję tę jednogłośnie wybrany został Wójt Gminy Tymbark dr Paweł Ptaszek. W spotkaniu Powiat Limanowski reprezentowali starosta Mieczysław Uryga oraz wicestarosta Ewa Filipiak.

Celem zebrań konwentu jest planowanie wspólnej polityki i realizowanie inwestycji, jak również sprawne i skuteczne działanie włodarzy miast i gmin dla zaspokojenia potrzeb i oczekiwań mieszkańców całego powiatu.