Odbył się XIII Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi

XIII Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzegami konnymi

24 lipca odbył się XIII Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi. Wydarzenie zorganizowano na placu targowym przy boisku sportowym w Ujanowicach. Do tegorocznego konkursu zręczności powożenia zaprzęgami konnymi zgłoszono 33 zaprzęgi z województw południowej Polski.

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego zgromadziło liczną widownię, a rywalizacja jak zawsze była na wysokim poziomie wzbudzając wiele entuzjazmu i emocji. Podczas imprezy zaprezentował się historyczny konny wóz wojskowy, który wzbudził duże zainteresowanie zgromadzonych. Również pokaz hippiczny przyciągnął uwagę młodych jak i starszych, wzbudzając ogromny zachwyt.

Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, który wraz z Wójtem Gminy Laskowa Piotrem Stachem wręczał nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami tegorocznej edycji Galicyjskiego Konkursu Powożenia Zaprzęgami konnymi udostępnionymi na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Laskowej: PROTOKÓŁ

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!

Atrakcją dnia przygotowaną przez Organizatorów był występ Zespół Kordian. Finałem Festynu była wieczorna zabawa taneczna.

Fot. GOK Laskowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content