Ogólnopolski konkurs turystyczny „Pamiątka z Polski – Polish Souvenirs”

17 września 2024 r.

W dniach 5 – 6 października 2024 r. w Krakowie organizowane są Targi Polskiego Produktu Turystycznego pod hasłem „Pamiątka z Polski”. Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym targom jest Konkurs „Pamiątka z Polski – Polish Souvenir”, organizowany pod patronatem honorowym Polskiej Organizacji Turystycznej przez redakcję gazety turystycznej TTG Polska Sp. z o.o.

Przez „pamiątkę turystyczną” należy rozumieć przedmiot, przypominający miejsce, osobę, wydarzenie, wyroby gastronomiczne i cukiernicze, przynoszący pozytywne emocje związane z Polską, wykonany w kraju, przez rodzimych producentów. Różnorodność branży pamiątkarskiej pozwala na zaproszenie do konkursu polskich producentów szerokiej gamy produktów, od sztuki, wydawnictw, ceramiki po tekstylia, rękodzieło, biżuterię, gadżety, kosmetyki, gastronomię czy zabawki. Zwycięzcy konkursu otrzymają certyfikat jakości, który da kupującym gwarancję wysokiej klasy produktu. Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane podczas targów TPPT w dniach 5–6 października 2024 w Kraków Expo i będą promowane w międzynarodowych mediach, na targach turystycznych; zostaną też pokazane na stałej wystawie w Warszawie.

Pamiątki turystyczne pełnią kluczową rolę w promowaniu turystyki kulturowej, umacniając pozytywny wizerunek kraju. Upominki i pamiątki turystyczne mają znaczący udział w dochodach z turystyki na poziomie tworzącym wartość dodaną w wielu krajach (ok 20 % PKB sektora turystyki), szczególnie, gdy wziąć pod uwagę produkcję rodzimą i eksport. Pamiątki pomagają w narracji każdego regionu i przywołują turystów do przypomnienia sobie historii danego miejsca; pamiątki pozwalają odzwierciedlać najbardziej podstawowe cechy kulturowe produktu turystycznego, miasta gminy czy osady, pokazując charakterystyczne i niezastąpione cechy ­– podkreśla prezes Zarządu Marek Traczyk – współzałożyciel Polskiej Organizacji Turystycznej – zachęcając do udziału w Konkursie Pamiątka z Polski – Polish Souvenir.

Prace można przesyłać na adres: TTG Polska, Konkurs Pamiątek Turystycznych – Pamiątka Z Polski, ul. Kopernika 30, 00-336 Warszawa. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 września br. poprzez formularz online: https://polishsouvenirs.szef.co/formularze/zgloszenie.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu  można uzyskać pisząc na adres: konkurs@polishsouvenirs.org.

Zapraszamy do udziału !

źr.: TTG Polska