Okolicznościowe spotkanie z rodzinami zastępczymi z terenu Powiatu Limanowskiego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, przypadający 30 maja, jest okazją do zwiększenia świadomości społecznej na temat tego, jak ważną funkcję pełnią rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka. Daje możliwość wyrażenia podziwu dla empatii, odwagi i odpowiedzialności osobom, które przyjęły pod swój dach dzieci dając, im poczucie bezpieczeństwa i miłość.

W dniu 2 czerwca 2023 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zorganizowało okolicznościowe spotkanie, na które licznie przybyły rodziny zastępcze z terenu Powiatu Limanowskiego wraz ze swoimi podopiecznymi. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej Moniką Nawalaniec, Członkiem Zarządu Powiatu Wojciechem Włodarczykiem oraz Sędzią Sądu Rejonowego w Limanowej Magdaleną Gryboś złożyli na ręce rodzin zastępczych podziękowania za zaangażowanie, opiekę i miłość jakie wkładają w wychowanie dzieci.

Po części oficjalnej rodziny zastępcze wzięły udział w spotkaniu z Sędzią Sądu Rejonowego w Limanowej Panią Magdaleną Gryboś, podczas którego zostały poruszone liczne tematy związane z rodzicielstwem zastępczym. W tym czasie wychowankowie rodzin zastępczych mieli zapewnione liczne atrakcje przygotowane przez pracowników PCPR oraz wolontariuszy, m.in. zabawy i gry edukacyjne, malowanie twarzy, tatuaże. Następnie wychowankowie udali się do kina Klaps w Limanowej na film animowany pt. Super Mario Bros.

Źródło,fot. PCPR Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content