Osiągnięcia uczniów I LO w Limanowej w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Uczniowie z powiatu limanowskiego świetnie zaprezentowali się podczas finału XIV ogólnopolskiej olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki w Krakowie. Jakub Kasperski został jej finalistą a Michał Nożkiewicz laureatem! Obaj są uczniami trzeciej klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej.

Uczniowie klasy 3A o profil matematyczno – fizyczno-informatycznym – Jakub Kasperski i Michał Nożkiewicz po przejściu selekcji w II etapie Olimpiady zakwalifikowali się do ścisłego finału, który odbył się 25 kwietnia w  Krakowie w budynku Akademii Górniczo-Hutniczej. Jakub i Michał zmierzyli się z siedmioma wymagającymi zadaniami w zakresie tematycznym od algebry, przez rachunek prawdopodobieństwa i własności funkcji aż do geometrii płaskiej i trójwymiarowej.

Spośród 578 uczniów biorących udział w tym finale Jakub Kasperski osiągnął tytuł finalisty, zaś Michał Nożkiewicz zaszczytny tytuł laureata I stopnia. Warto podkreślić, że Michał w opinii komisji sprawdzającej nie popełnił najmniejszego nawet błędu, uzyskując maksimum możliwych do zdobycia punktów!

Wsparcia merytorycznego w formie konsultacji zdalnych i stacjonarnych przez cały rok udzielał swoim podopiecznym mgr Piotr Twaróg – nauczyciel matematyki w I LO w Limanowej.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi oraz Michałowi tego wielkiego sukcesu, ogromu pracy włożonej w przygotowania do olimpiady i rozległej wiedzy, a także dziękujemy za godne reprezentowanie swojej szkoły, a także powiatu limanowskiego.

źr./fot.: 1lo.limanowa.pl