OSP Tymbark ma już 140 lat!

Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku obchodziła swój jubileusz – 140Lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się na tymbarskim rynku w niedzielę 7 października. Wśród zaproszonych gości  był m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, który złożył życzenia i gratulacje dla druhów (VIDEO).

Jubileusz rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku,  sprawowana w intencji zmarłych Członków OSP i orkiestry oraz o Boże błogosławieństwo dla członków i wspierających działalność straży i orkiestr. Po zakończeniu delegacje straży i goście udali się na tymbarski rynek gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości według ceremoniału strażackiego. Na rynku można było również zobaczyć trzy kilkuminutowe prezentacje dotyczące historii straży: „140 lat OSP Tymbark na 140 fotografiach”, „Władziu”  i „Druh Naczelnik” oraz skosztować tradycyjnych dań przygotowanych przez Panie z KGW Zawadka.

140 lecie OSP Tymbark było również okazją do złożenia życzeń i podziękowań dla zasłużonych druhów. Podczas uroczystości 42 osoby otrzymały odznaczenia związkowe oraz Krzyże Zasługi Orderu św. Floriana. Gratulacje dla strażaków złożył również Jan Puchała Starosta Limanowski

Wszystkim druhom OSP Tymbark składam najlepsze życzenia. Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego są wpisane w Waszą służbę, a ta wymaga poświęcenia, odwagi i sprawności fizycznej. Dziękuję w imieniu mieszkańców powiatu limanowskiego za Waszą gotowość do skutecznego niesienia pomocy. Niech Wasza jednostka trwa przez kolejne lata i gromadzi nowe pokolenia wspaniałych strażaków. Działajcie jak do tej pory, w myśl maksymy: Bogu na chwałę i ludziom na ratunek! – złożył życzenia Starosta.

Po wystąpieniach gości, w asyście orkiestry uczestnicy przemaszerowali na  plac przy remizie i tam nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie dwóch tablic pamięci: „W hołdzie Założycielom i Kontynuatorom” oraz „Pamięci Druha Jana Wątroby”. Każdy z uczestników miał również okazję obejrzeć pamiątki i eksponaty zgromadzone w Izbie Tradycji OSP Tymbark.

video/ fot. Tymbark.in