Ostrzeżenie dot. wodociągu w Siekierczynie

Napis komunikat na czerwonym tle z wykrzyknikiem w kole nad wyrazem.

Po zapoznaniu się z wynikami badań próbki wody pobranej w dniu 23.01.2019r. z wodociągu lokalnego Siekierczyna zaopatrującego Szkołę Podstawową nr 2 w Siekierczynie – punkt poboru: sieć (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie) badanie wody wykonane przez WSSE Kraków – nr sprawozdania: LZT/W/119/N/2019 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej informuje o przekroczeniach dopuszczalnych wartości parametrów mikrobiologicznych.

Data wystąpienia zanieczyszczenia: dzień poboru 23.01.2019r.
Dobowa produkcja wody : ok. 3 m3dobę
Liczba zaopatrywanej ludności : uczniowie i personel szkoły (około 130 osób)
Stosowane uzdatnianie wody: okresowe – brak
Liczba pobranych próbek wody – 1

– punkt poboru sieć – Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie. Przyczyna zanieczyszczenia: nieznana

Podjęte działania:
– natychmiast po otrzymaniu w dniu 25.01.2019r. informacji telefonicznej zarządca wodociągu podjął działania naprawcze: czyszczenie i dezynfekcja sieci wodociągowej,
– PPIS w Limanowej wydał decyzję administracyjną nr 2/19 z dnia 257.01.2019r. o zakazie użytkowania wody w/w wodociągu.
Wynik badania:
a) sieć: