Zapraszamy na Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na górze Paproć

W  niedzielę 25 czerwca 2023 r. na górze Paproć (645 m n.p.m.) odbędzie się uroczyste Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 mszą świętą, której oprawę muzyczną zapewni orkiestra działająca przy parafii w Łososinie Górnej. W tym roku inauguracja sezonu turystycznego na Ziemi Limanowskiej połączona będzie z „Bitwą Regionów”; czyli konkursem polegającym na wykonaniu zadania przez grupę – przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania danego koła gospodyń wiejskich. Głównym organizatorem Bitwy regionów jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy z miejscowym Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
W rywalizacji w ramach Bitwy Regionów uczestniczyć będzie osiem Kół Gospodyń Wiejskich reprezentujących Powiat Limanowski: Koło Gospodyń Wiejskich w Podłopieniu, Koło Gospodyń Wiejskich w Przyszowej, Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku, Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowisku, Koło Gospodyń Wiejskich w Sadku, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Męcinie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szczyrzycu. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16.00 zaraz po zakończeniu mszy świętej i odbywać się będzie równolegle z pozostałymi atrakcjami.

Po zakończeniu Eucharystii letni sezon turystyczny oficjalnie otworzą władze Gminy Limanowa oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej. Następnie na scenie zaprezentują się roztańczone przedszkolaki z Tymbarku, a po nich z programem artystycznym wystąpią panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej.

Od 17.15 rozpocznie się program animacji dla najmłodszych uczestników imprezy. Wśród licznych atrakcji  nie zabraknie także konkursów z nagrodami. W trakcie imprezy najmłodsi uczestnicy bezpłatnie będą mogli korzystać z dmuchańców, zabaw z animatorami, przejażdżek konnych, ścianki wspinaczkowej przygotowanej przez ratowników limanowskiej sekcji GOPR. Na osoby,  które wezmą udział w loterii i wrzucą swój szczęśliwy los czekać będą cenne rzeczowe nagrody, które zostaną rozlosowane o godz. 20.00

O godz. 18.00 na scenie wystąpi zespół KRZESAVICA a o godz. 20.30 do wspólnej zabawy na zakończenie dnia zaprosi zespół muzyczny Kapela GRAĆ.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej inauguracji letniego sezonu turystycznego!

Organizatorzy proszą zmotoryzowanych uczestników imprezy o stosowanie się do następującej organizacji ruchu: wyjazd na górę Paproć – od strony Zamieścia /Przylaski/, a zjazd w kierunku Łososiny Górnej.


Impreza współfinansowana jest ze środków Powiatu Limanowskiego.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content