Pierwsze dziecko urodzone 2020 roku w powiecie limanowskim to dziewczynka!

Zdjęcie Lilianki Migacz - pierwszego dziecka urodzonego w 2020 w Powiecie Limanowskim

Już wiemy kto po raz pierwszy i jako pierwszy powitał w naszym powiecie Nowy Rok! To dziewczynka – Lilianka – córeczka Państwa Kamili i Tomasza Migacz ze Zbludzy. Lilianka przyszła na świat 1 stycznia o godzinie 10:35 w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Waży 3420 g  i ma 52 cm wzrostu. Rodzicom gratulujemy a Liliance życzymy wielu sił, zdrowia i pomyślności.

Z oficjalnymi życzeniami do pierwszej w 2020 roku mieszkanki powiatu limanowskiego udali się włodarze Powiatu: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Agata Zięba, a także Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta i kierownik oddziału noworodkowego lek. Ewa Sarota– Olesiak.

Włodarze gratulowali rodzicom pociechy, a jako wyraz współdzielenia radości z pojawienia się na świecie maluszka przekazali symboliczną wyprawkę.

Dzieci to ogromna radość i wartość, przede wszystkim dla rodziców i rodziny, ale również dla nas włodarzy, ponieważ do naszego powiatu dołącza kolejny mieszkaniec. Przekazujemy najlepsze życzenia. Dla córeczki życzymy zdrowia, dużo radości i ciekawości z poznawania świata oraz samych życzliwych ludzi wokół. Rodzicom natomiast życzymy niech każdy dzień nowego roku, ale też kolejnych lat spędzony ze swoją córeczką będzie wyjątkowy i przynosi wiele szczęścia! – przekazał Starosta Limanowski.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z maleństwem i jego mamą.

1 stycznia 2020 roku w limanowskim szpitalu urodziło się sześcioro dzieci. Natomiast łącznie przez 2019 rok urodziło się 1358 noworodków. Dla porównania jest to blisko o 100 dzieci więcej niż w roku 2018, w którym urodziło się 1272 maluszków.