Piotr i Robert Faronowie zdobyli złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Zakopanem

Piotr i Robert Faronowie ze złotym i srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Zakopanem

15 lutego na trasie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów w biegach stylem klasycznym. Zawody zaliczane także do Pucharu Polski Amatorów. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 15 km, natomiast kobiety oraz seniorzy z kategorii M70 mieli do przebiegnięcia dystans o 5 km krótszy.

Mistrzostwa Polski Amatorów przeprowadzono w tym roku sposobem interwałowym,co jest zmianą w stosunku do poprzednich edycji.  Zawodniczki i zawodnicy wyruszali na trasę co 30 sekund, tak jak ma to miejsce w zawodach Pucharu Świata. Klasyfikacja prowadzona była wyłącznie w kategoriach wiekowych co 10 lat.

W rywalizacji mężczyzn znakomicie zaprezentowali się Piotr i Robert Faronowie z Zalesia w gminie Kamienica. Złoty medal w kategorii M70 zdobył Piotr Faron. Krążek w kolorze srebrnym zawisł na szyi Roberta Farona w kategorii M40.

Zapraszamy o zapoznania się z wynikami turnieju:

OFICJALNE WYNIKI

Gratulujemy laureatom, a w szczególności zawodnikom z powiatu limanowskiego!

Piotr i Robert Faronowie ze złotym i srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Zakopanem - laureaci podczas ceremonii przyznania medalów

Piotr i Robert Faronowie ze złotym i srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Zakopanem - laureaci podczas ceremonii przyznania medalów

źródło: UG Kamienica; Polski Związek Narciarski / foto: Andrey Pradun

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content