Plebiscyt Osobowość Roku 2020. Oto nasi wspaniali Małopolanie

To już wieloletnia tradycja. Wydarzenie wieńczące plebiscyt Gazety Krakowskiej Osobowość Roku 2020 odbyło się 19 lipca br. podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. O przyznaniu tytułu „Osobowość Roku 2020” w powiatach i w finale wojewódzkim zadecydowało głosowanie czytelników.

Podsumowanie tej edycji jest tak wyjątkowe, jak wyjątkowy był ubiegły rok. Pandemia postawiła bowiem przed nami nowe wyzwania i konieczność działania w zupełnie innych warunkach. Czytelnicy nagrodzili ludzi działających w regionie, czasem nieznanych w Krakowie, ale na co dzień świetnie sprawdzających się w swojej małej ojczyźnie. Wśród naszych osobowości są przedsiębiorcy, którzy osiągnęli zasłużony sukces, społecznicy i działacze charytatywni, artyści i pracownicy kultury, którzy zarażają pasją mieszkańców swojego regionu, świetni samorządowcy i inicjatorzy wielu wspaniałych akcji, a także naukowcy, którzy rozsławiają nasz region w świecie nauki i wiedzy.

Oto laureaci finału wojewódzkiego „Osobowość Roku 2020”

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów uzyskali:
Justyna Golba-Jaśkowiec
Marek Czerwiński
Dariusz Tylek

W kategorii Kultura najwięcej głosów uzyskali:
Sylwia Balon
Daniel Stasielak
Karol „Friz” Wiśniewski

W kategorii Biznes najwięcej głosów uzyskali:
Piotr Legerski
Bogdan Pajka