Po raz kolejny doposażono Powiatową Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego !

Sprzęt rehabilitacyjny - łóżka

Ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na sprzęt służący opiece nad osobami chorymi i z niepełnosprawnościami po raz kolejny w tym roku dokonano zakupu sprzętów do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego.
Zakupiono:

  • 11 łóżek rehabilitacyjnych,
  • 10 koncentratorów tlenu,
  • 2 balkoników wysokich typu ambona,
  • 1 ssaka medycznego.

Przypominamy, że z Wypożyczalni mogą korzystać osoby z terenu Powiatu Limanowskiego, które utraciły sprawność organizmu i złożą pisemne oświadczenie wskazujące na konieczność korzystania z określonego rodzaju sprzętu w warunkach domowych.

W 2020 r. na zakup sprzętów do Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego przeznaczono łącznie kwotę 88 124,80 zł, z czego 28 000 zł stanowi dotacja pozyskana przez Powiat Limanowski od Wojewody Małopolskiego przeznaczona na zakup 10 koncentratorów tlenu.

Więcej informacji na temat działalności Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego znajduje się w poniższym linku: https://pcpr-limanowa.pl/wypozyczalnia-sprzetu/

Aktualnie istnieje możliwość wypożyczenia łóżek pielęgnacyjnych, koncentratorów tlenu, krzesełek toaletowych, wózków inwalidzkich, balkoników wysokich typu ambona, balkoników do chodzenia, kul łokciowych, trójnogów, czy ssaków medycznych.

Zachęcamy osoby zainteresowane wypożyczeniem sprzętu do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, telefon kontaktowy 18 33 37 825.

Dwa koncentratory tlenu w wypożyczalni.

Logo - powiatowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content