Podpisano umowy na remont i przebudowę dróg w powiecie limanowskim

przedstawiciele starostwa i wykonawcy podczas podpisywania umowy

28 marca 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej w obecności Mieczysława Urygi Starosty Limanowskiego, Agaty Zięba Wicestarosty oraz Marka Urbańskiego Dyrektora PZD i Bogumiła Króla Głównego Księgowego PZD dokonano podpisania umów na wykonanie w roku 2023 zadań drogowych związanych z odcinkowym remontem dróg powiatowych w ramach przedsięwzięcia pn: „ Modernizacja dróg i infrastruktury towarzyszącej na terenie Powiatu Limanowskiego” oraz  odcinkową przebudową i remontem dróg powiatowych na terenie Gminy Jodłownik  w ramach przedsięwzięcia pn: „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Jodłownik”.

Realizacja pierwszego zadania będzie obejmować odcinki dróg o łącznej długości 10 km i jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Powiat 95% dofinansowaniu z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD – Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita zadania wynosi: 14 411 512,20 zł.
Umowy na wykonawstwo zawarto z następującymi wykonawcami:
1. Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. z Limanowej reprezentowane przez Macieja Szkarłat – Prezesa Zarządu. Zakres zadania umownego będzie obejmował odcinki o łącznej długości 4,4 km tj. w miejscowościach:
– Siekierczyna-Kanina-Przyszowa – począwszy od DK 28 do mostu w „Berdychowie”,
– Stronie – pogranicze z Powiatem Nowosądeckim w kierunku Mokrej Wsi,
– Łukowica – wykonanie pobocza utwardzonego kostką brukową od istniejącego chodnika w kierunku Roztoki.
Wartość kontraktu – 5 200 000,00 zł.
2. Firma ZBD Group Sp. z o.o. z Nowego Sącza reprezentowana przez Katarzynę Chełmecką-Lech  Prezes Zarządu. Zakres zadania będzie obejmował odcinki dróg o łącznej długości 2,9 km tj. w miejscowościach:
– Koszary – od pogranicza z ul. Starodworską w Limanowej w kierunku Piekiełka,
– Tymbark – od Podłopienia do skrzyżowania w kierunku Piekiełka,
– Dobra – od DK 28 do mostu,
– Porąbka – od przystanku BUS powyżej torów kolejowych w kierunku Skrzydlnej.
Wartość kontraktu – 4 839 259,48 zł.
3. Firma ZIBUD Sp. z o.o. Spółka komandytowa z Kamienicy reprezentowana przez Grzegorza Zając -Prezesa Zarządu. Zakres zadania umownego będzie obejmował odcinki o łącznej długości 2,6 km tj. w miejscowościach:
– Zalesie-Zbludza – na pograniczu miejscowości,
– Poręba Wielka w kierunku Koninek – od mostu do wysokości Kościoła,
– Niedźwiedź – od oś. Spyrki do Szkoły Podstawowej.
Wartość kontraktu – 3 378 322,58 zł brutto.
4. Firma Usługowo Handlowa „MAXI” z Koszar reprezentowana przez Bogdana Jędrzejka – właściciela. Zakres zadania obejmuje wykonanie oświetlenia ulicznego oraz małej architektury w zakresie poprawy walorów turystycznych i warunków bezpieczeństwa na odcinku od centrum rekreacji i sportu w miejscowości Zalesie w kierunku Mogielicy
Wartość kontraktu – 993 933,14 zł.
Umowny termin wykonania zadań to koniec września 2023 r.

 

mapa remontowanych odcinków dróg

Wykonawcą zadania pn. „Modernizacja dróg powiatowych na terenie Gminy Jodłownik” będzie firma P.P.U.H. JANDA z Łostówki reprezentowana przez Zbigniewa Wacławik. Zgodnie z postanowieniami umowy w roku 2023 realizowane będą zadania drogowe związane z odcinkową przebudową i remontem dróg powiatowych na terenie Gminy Jodłownik.
Zakres zadania obejmuje odcinkową przebudowę drogi w centrum miejscowości Krasne Lasocice poprzez wykonanie chodnika wraz z położeniem nowej nawierzchni na odcinku 680 mb oraz odcinkowy remont drogi Jodłownik-Janowice-Szczyrzyc poprzez wykonanie nowej nawierzchni na odcinku 0,8 km począwszy od wysokości stadionu w Jodłowniku a także utwardzenie pobocza drogi Janowice-Szczyrzyc do wysokości mleczarni na odcinku ok. 2 km. Realizacja robót drogowych zadania jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Powiat 98% dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych (tzw. program popeegerowski).
Wartość całkowita kontraktu to 3 652 000,00 zł. Termin wykonania zadania to koniec września 2023 r.

mapa remontowanych odcinków dróg

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content