Podsumowanie II Powiatowego Konkursu „Wariacje Lekturowe”

Podsumowanie II Powiatowego Konkursu „Wariacje Lekturowe” - Starosta Limanowski oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami

23 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego konkursu „Wariacje lekturowe”, którego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej Magdalena Romankiewicz i Renata Hasior. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastyczno-literackiej dotyczącej wybranej obowiązkowej lektury metodą magicznego pudełka, lapbooka, makiety, mapy myśli bądź lektury na wieszaku. Konkurs wymagał od uczniów kreatywności, pomysłowości, staranności, umiejętności selekcjonowania i przetwarzania informacji, poprawności językowej, ortograficznej, interpunkcyjnej oraz estetyki. Na tegoroczne zaproszenie odpowiedziało 15 szkół, nadsyłając łącznie 32 prace, spośród których komisja wyłoniła i nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce NATALIA GAWRON – Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Podłopieniu
II miejsce PAULINA KULIG – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach
II miejsce GAJA ŚWIĘS – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy
III miejsce BARTŁOMIEJ BOLISĘGA – Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Podłopieniu
III miejsce MAGDALENA KOŚCIELNIAK – Szkoła Podstawowa im. W. Rypla w Rabie Niżnej
III miejsce KAROLINA POPIELA – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy
Wyróżnienie SEBASTIAN DROŻDŻAK – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
Wyróżnienie KAROLINA CEDZIDŁO – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
Wyróżnienie PAULINA PAJOR – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach
Wyróżnienie ALICJA TOMASZEK – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy

Poziom tegorocznej edycji konkursu okazał się niezwykle wysoki, a nadesłane prace wzbudziły szeroki zachwyt przybyłych gości, dlatego z radością pragniemy jeszcze raz pogratulować zwycięzcom.

Dodatkową gratyfikacją dla wszystkich uczestników i ich opiekunów był udział w szkoleniu dotyczącym profilaktyki niebezpiecznych zachowań w Internecie, które przeprowadził sierż. sztab. Dariusz Ciba z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz p. Magdalena Zwolińska-Pawlik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej.

Uroczystego wręczenia nagród w konkursie dokonał Starosta Limanowski, dyrektor mgr Wiesław Stanik, wicedyrektor szkoły mgr Izabella Sułkowska-Pieczonka oraz organizatorki.

źr.: materiały nadesłane