Podsumowanie III edycji konkursu „Ratowanie weszło nam w krew”

27 stycznia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2022 oraz podsumowanie konkursu „Ratowanie weszło nam w krew” organizowanego po raz trzeci przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie PSP w Limanowej. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Sprawozdanie z działalności klubu przedstawił Prezes stowarzyszenia bryg. Wojciech Frączek. Podczas spotkania omówiono m.in. plany działalności na rok 2023 oraz wręczono odznaczenia dla członków klubu. Odznakę „Za zasługi dla Klubu HDK Ognisty Ratownik” otrzymał Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Punktem kulminacyjnym zebrania było wręczenie nagród w ramach trzeciej edycji konkursu „Ratowanie weszło nam w krew”. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 29 jednostek OSP z terenu Powiatu Limanowskiego. Podczas trwania konkursu przeprowadzonych zostało 20 akcji krwiodawstwa i oddano 524 litry krwi (1165 donacji). Pierwsze miejsce z 206 donacjami zajęło OSP Mszana Dolna, drugie miejsce OSP Limanowa (174 donacje) trzecie OSP Pogorzany (108 donacji).

Gratuluję zwycięzcom oraz organizatorom wspaniałego sukcesu !